همکاری اسپیلبرگ و بازیگران اسکاری در یک فیلم جدید

استیون اسپیلبرگ فیلمی جدید با بازی تام هنکس و مریل استریپ درباره اسناد پنتاگون می سازد.

همکاری اسپیلبرگ و بازیگران اسکاری در یک فیلم جدید

به گزارش خبرنگاران به نقل از گارین، در این فیلم که پُست نام دارد؛ استیون اسپیلبرگ فیلمی درباره روزنامه نگارانی می سازد که در سال 1971 میلادی دولت وقت آمریکا را به دلیل افشای اسناد محرمانه مربوط به پنتاگون به چالش کشیدند.

داستان فیلم درباره بن بردلی دبیر نشریه واشنگتن پُست و یک ناشر به نام کترین گراهام است که دولت آمریکا را به سبب حق گزارش دادن مجموعه ای از اسناد بحث برانگیز در سال 1971 به چالش کشیدند.

تام هنکس قرار است در نقش بن بردلی و مریل استریپ در نقش کترین گراهام بازی کند.

این اسنادطبقه بندی شده و سری درباره مطالعه ای جدید و اطلاعاتی بسیار حیاتی درباره جنگ ویتنام بود. بردلی و گراتهام درگیر مبارزه حقوقی در این پرونده شدند، در حالی که دنیل السبرگ تحلیلگر نظامی و افشاکننده اصلی این اسناد دستگیر و متهم به توطئه و جاسوسی شد.

تام هنکس سال جاری برای بازی در فیلم سالی به کارگردانی کلینت ایستوود نتوانست نامزد اسکار گردد اما نقش آفرینی او نقدهای بسیار مثبتی دریافت کرد.

وی پیش از این در فیلم های نجات سرباز رایان، اگه میتونی منو بگیر، ترمینال و پل جاسوس ها با اسپیبرگ همکاری داشته است.

مریل استریپ بازیگر مطرح برنده سه جایزه اسکار نیز سال جاری برای بیستمین بار نامزد اسکار بازیگری برای فیلم فلورنس فاستر جنکینز شد و در حال حاضر مشغول بازی در فیلم بازگشت مری پاپینز است.

اسپیلبرگ که سال گذشته فیلم نه چندان پیروز غول بزرگ مهربان (BFG) را ساخت، چندین پروژه سنینمایی روی میز دارد و هم اکنون در مراحل نهایی فراوری فیلم علمی تخیلی شماره یک آماده و همچنین مرحله پیش فراوری فیلم ربودن ادگاردو مورتارا است.

این کارگردان سرشناس سینمای دنیا که آخرین بار با فیلم لینکلن با بازی دنیل دی لوئیس در سال 2012 توانست نامزد جایزه اسکار گردد، پیش از این در سال 1993 با فیلم فهرست شیندلر و در سال 1998 با فیلم نجات سرباز رایان دو جایزه اسکار بهترین فیلم و یک اسکار کارگردانی را از آن خود نموده است.

این فیلم ساز ثروتمند در سال 1993 جایزه شیر طلای افتخاری جشنواره ونیز، در سال 1995 جایزه سزار افتخاری فرانسه، در سال 1987 جایزه اسکار افتخاری و در سال 2004 جایزه آکی را کوروساوا جشنواره توکیو را گرفت و در سال 2003 نام وی در تالار مشاهیر هالیوود ثبت شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "همکاری اسپیلبرگ و بازیگران اسکاری در یک فیلم جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری اسپیلبرگ و بازیگران اسکاری در یک فیلم جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید