ظرفیت سازی برای تحول دیجیتال

رئیس دانشکده پست و مخابرات گفت: به دنبال ظرفیت سازی برای فعالان حوزه تحول دیجیتال و توسعه مهارت های دیجیتال برای اشتغال هستیم.

ظرفیت سازی برای تحول دیجیتال

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، صبح امروز مراسم افتتاحیه کارگاه بین المللی ظرفیت سازی و توسعه مهارت برای تحول دیجیتال در اقتصاد دیجیتال در سالن همایش های هتل فردوسی برگزار گردید.

در این مراسم، سمیر شارما مشاور ارشد اتحادیه دنیای مخابرات گفت: اقتصاد دیجیتال مستلزم تحول دیجیتال پرسرعت است، به طور کلی اینترنت روش ارتباطی ما، روش کار و حتی خرید و فروش محصولات را تغییر داده است.

وی اضافه نمود: اقتصاد دیجیتال دنیای امروزه ارزشی بیش از سه تریلیون دلار را داراست مدل های کسب و کار جدید در نتیجه اقتصاد دیجیتال ایجاد شده اند.

شارما اضافه نمود: شکاف مهارتی دیجیتال و مهارت های دیجیتال به منظور کسب فرصت های شغلی در دنیا فعلی دارای اولویت است.

وی تاکید نمود: همکاری بین المللی در مورد اقتصاد دیجیتال به تحول دیجیتال یاری می نماید و ضروری است به کشورها در این راستا با تبادل تجربیات یاری گردد.

در ادامه این مراسم، صادق عباسی شاهکوه رئیس دانشکده پست و مخابرات گفت: توسعه itیکی از ملزومات بروکراسی و رشد است.بازگشت سرمایه در این حوزه بالاست و اقتصاد دیجیتال در رشد اقتصاد نقش مهمی دارد.

وی ادامه داد: پیشرفت تحول دیجیتال اهتمام بیشتری می طلبد که کارگاه حاضر نیز به دنبال توسعه مهارت های دیجیتال و پیشرفت این موضوع است.

رئیس دانشکده پست و مخابرات در ادامه گفت: پوشش 2 اپراتور اصلی به ویژه در مناطق روستایی به وسیله شبکه ملی اطلاعات گسترش یافته است، شبکه ملی اطلاعات این امکان را به شرکت های خصوصی می دهد تا به توسعه اپلیکیشن های خود بپردازند.

عباسی گفت: اقتصاد دیجیتال به دنبال ایجاد زیرساخت لازم ارزیابی نیازمندی ها و همراهی بخش خصوصی است. کارگاه حاضر بر این اساس طراحی شده است و به دنبال تجربیات پیروز و ظرفیت سازی در راستای توسعه مهارت های دیجیتال است.

وی گفت: این کارگاه به دنبال ظرفیت سازی برای فعالان تحول دیجیتال و توسعه مهارت های دیجیتال برای اشتغال است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ظرفیت سازی برای تحول دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت سازی برای تحول دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید