یک فوریت لایحه مشخص رشته های تخصصی مراکز علمی کاربردی شهرداری

یک فوریت لایحه مشخص رشته های تخصصی مراکز آموزش علمی کاربردی شهرداری تهران در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران آنالیز و با 14 موافق از 17 عضو حاضر به تصویب رسید.

یک فوریت لایحه مشخص رشته های تخصصی مراکز علمی کاربردی شهرداری

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: از آن جا که مراکز علمی کاربردی شهرداری تهران بلاتکلیف هستند، باید با تصویب رشته های این مراکز، درباره این مراکز تصمیم گیری کنیم.

در ابتدا ابوالحسنی مدیر کل مراکز علمی کاربردی شهرداری تهران درباره این لایحه گفت: با توجه به مصوبه شورای شهر مقرر شد تا ما رشته های موردنیاز مراکز علمی کاربردی شهرداری تهران را احصاء و برای تصویب به شورای شهر ارسال کنیم. قرار شد رشته هایی در این مراکز جذب دانشجو داشته باشند که در دانشگاه های دولتی و پیغام نور و سایر مراکز دانشگاهی ارائه نشوند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در ارسال این لایحه تأخیر صورت گرفته است و ما باید برای نیم سال دوم در آبان ماه معین تکلیف کنیم، از این رو از شورای شهر خواهش می کنم با یک فوریت این لایحه موافقت نمایند تا هر چه سریعتر این رشته ها تصویب گردد.

علی اعطا سخنگوی شورای شهر نیز در مخالفت با این یک فوریت گفت: شهرداری تهران، شورای شهر را در عمل صورت گرفته قرار می دهد و این اتفاق بدی است، چرا که تصویب این مصوبه در اردیبهشت ماه امسال بوده است و با وجود برگزاری جلسات متعدد در تیرماه سال گذشته، ارسال این لایحه تاکنون به طول انجامیده است.

سیدحسن رسولی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز درباره ضرورت یک فوریت این لایحه گفت: در 16 اردیبهشت امسال، شورای شهر تهران طی مصوبه ای شهرداری تهران را ملزم کرد تا لایحه ای مبنی بر ساماندهی مراکز آموزشی علمی کاربردی شهرداری تهران به شورا ارائه دهد. طبق این مصوبه تعداد این مراکز از 9 به 4 مرکز کاهش یافت و قرار شد رشته هایی که در این مراکز دانشجو جذب می نماید، در دانشگاه های دیگر ارائه نشوند.

وی ادامه داد: این رشته ها در حوزه ایمنی و آتش نشانی، حمل و نقل و ترافیک، نوسازی و شهر هوشمند، فرهنگی و اجتماعی است. قرار شده بود این لایحه پیش از این به شورای شهر ارسال و گزارش اجرای آن تا خاتمه مهرماه به شورای شهر ارائه گردد، اما با تأخیر روبرو شده است.

رسولی با بیان اینکه ما نباید پاسخ تأخیر را با تأخیر بدهیم و از آنجا که مراکز آموزشی در شهرداری تهران بلاتکلیف هستند از این رو هر چه سریعتر باید این لایحه را در کمیسیون های تخصصی مورد آنالیز قرار دهیم تا نسبت به 151 رشته ارسالی شهرداری در قالب این لایحه معین تکلیف کنیم.

در نهایت یک فوریت لایحه معین رشته های تخصصی مراکز آموزش علمی کاربردی شهرداری تهران در جلسه امروز آنالیز و با 14 موافق از 17 عضو حاضر به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "یک فوریت لایحه مشخص رشته های تخصصی مراکز علمی کاربردی شهرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک فوریت لایحه مشخص رشته های تخصصی مراکز علمی کاربردی شهرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید