هشدار هواپیماربایی در بزرگترین فرودگاه هلند

گزارش های تایید نشده از احتمال گروگان گیری و هواپیماربایی در یکی از فرودگاه های هلند حکایت دارد.

هشدار هواپیماربایی در بزرگترین فرودگاه هلند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع خبری از احتمال گروگان گیری در یک هواپیمای مسافربری در فرودگاه اسکیفول در آمستردام، پایتخت هلند خبر داده اند.

به نوشته وبگاه شبکه سی. اِن. اِن از دقایقی پیش وضعیتی امنیتی در فرودگاه اسکیفول اتفاق افتاده و نیروهای امنیتی ضمن بستن ورودی ترمینال خروجی، در حال تخلیه مسافران حاضر در سالن ها هستند.

از سوی دیگر تصاویر منتشر شده از این فرودگاه، که سومین فرودگاه پر ازدحام اروپایی است، نشان می دهد نیروهای ویژه ارتش هلند در حال ورود به این مکان بوده و حرکت به سمت باند فرود هستند.

به گفته منابع فرودگاهی، مشکل اصلی در یک هواپیمای مسافربری است.

شبکه اِن. اُ. سی هلند گزارش داد که خدمه پرواز خروجی شماره UX1094 متعلق به شرکت هوایی ایر اروپا هشدار هواپیماربایی را فعال نموده و این در حالی است که 27 مسافر به این هواپیما سوار شده بودند.

با اینکه مقامات امنیتی هنوز گروگان گیری یا هواپیماربایی را تایید ننموده اند اما یگان های امنیتی زرهی در حال محاصره هواپیما بوده و حداقل دو فروند بالگرد مشغول پرواز بالای آن است.

رسانه های هلندی ادعا می نمایند که سه نفر مسلح به چاقو و سلاح سرد خلبان را تهدید نموده و قصد ربودن هواپیما را داشتند و خلبان نیز هشدار 500 (مربوط به هواپیماربایی) را فعال نموده است.

گزارش های تکمیلی از پیاده شدن مسافران و خدمه پرواز از هواپیما در سلامت کامل و بازداشت یکی از سرنشینان پرواز توسط نیروهای امنیتی حکایت دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "هشدار هواپیماربایی در بزرگترین فرودگاه هلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواپیماربایی در بزرگترین فرودگاه هلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید