طارمی: در تیم ملی فقط به تیم ملی فکر می کنم، با حمایت ملی مسئله ای برای صعود نداریم

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران می گوید هیچ استرسی در بین بازیکنان برای شروع بازیهای انتخابی جام جهانی نیست و تیم ملی با پشتوانه مردم و رسانه ها به جام جهانی می رود.

طارمی: در تیم ملی فقط به تیم ملی فکر می کنم، با حمایت ملی مسئله ای برای صعود نداریم

به گزارش خبرنگارانو به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مهدی طارمی که به همراه تیم ملی فوتبال ایران در اردوی ایتالیا به سر می برد، درباره این اردو اظهار کرد: خوشبختانه اردوی خیلی خوبی تا اینجای کار داشتیم و توانستیم با برنامه های کادر فنی، هم از لحاظ بدنی و هم از لحاظ تاکتیکی پیشرفت بسیار خوبی داشته باشیم. خود من چون در فصل بدنسازی حضور نداشتم، به لحاظ بدنی عقب بودم اما تا اینجای کار توانستم با تیم ملی این عقب ماندگی را بر طرف کنم و به مرز آمادگی برسم.

وی با اشاره به بازی تمرینی روز گذشته تیم ملی، در ادامه اظهار کرد: به نظرم بازی خوبی بود، هرچند احتیاج داشتیم بازی های محبت آمیز زیادی مانند دیگر حریفان برگزار کنیم اما کادر فنی از موقعیت این بازی تمرینی استفاده کرد. ان شاءالله سه شنبه هم بازی دیگری داریم. امیدوارم در این بازی هم بتوانیم یک گام دیگر به آمادگی مدنظر کارلوس کی روش نزدیکتر شویم و با بهترین شرایط پا به رقابت های انتخابی جام جهانی بگذاریم.

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به فاصله یازده روز تا آغاز مسابقات انتخابی جام جهانی اظهار کرد: برای اولین بار است که در این مرحله از مسابقات پیراهن تیم ملی را بر تن می کنم اما در این چند وقت که کنار تیم ملی بودم و حتی در همین اردو به هیچ وجه استرسی در چهره بازیکنان ندیدم. احساس می کنم با یک حمایت همه جانبه می توانیم قدرتمندانه به جام جهانی برویم. فضایی که در اردوی تیم ملی فراهم است به آرامش و آمادگی بازیکنان خیلی یاری می نماید. بازیکنان مصمم هستند با برنامه های کادر فنی تیم ملی را به جام جهانی ببرند. فکر می کنم اگر یک حمایت ملی به وجود بیاید، مسئله ای برای صعود به مسابقات جام جهانی نخواهیم داشت.

طارمی با بیان این که در تیم ملی موضوعات رنگی و باشگاهی بی اهمیت است، در ادامه صحبت هایش گفت: رقابت استقلال و پرسپولیس فقط تا برگزاری لیگ معنا دارد و همین که اردوها و بازی های تیم ملی آغاز می گردد، دیگر فقط تیم ملی مهم است. تماشاگران هم باید به یاری تیم ملی بیایند تا روز یازدهم شهریور استادیوم آزادی پر از تماشاگر گردد. اهمیت حضور تماشاگران را به خوبی می دانم. دو سال پیش که با پرسپولیس در لیگ قهرمانان حضور داشتم، در هر بازی که استادیوم آزادی پر می شد، تا 20 دقیقه اول حریفانمان از عربستان، قطر و ازبکستان نمی دانستند چه کاری انجام دهند. به نظرم ما بدون تماشاگران نمی توانیم پیروز شویم. حضور آنها در استادیوم به ما بازیکنان انرژی می دهد. مطمئن هستم طرفداران فوتبال ایران روز سختی را برای قطری ها خواهند ساخت.

وی در ادامه افزود: باید به نقش رسانه ها هم در پیروزیت تیم ملی هم اشاره کنم. اکنون که ما در اردو هستیم، بیش از هر چیزی به آرامش احتیاج داریم و خوشبختانه این اتفاق هم اتفاق افتاده است. به شخصه وقتی به تیم ملی می آیم، دیگر به هیچ عنوان به مسائل باشگاهی فکر نمی کنم و فقط فکر و ذکرم تیم ملی و شاد کردن دل مردم است. سایر بازیکنان هم همین شرایط را دارند. در اردوی تیم ملی همه از کادر فنی بگیرید تا بازیکنان همه فقط به تیم ملی فکر می نمایند. خیلی امیدوارم با یاریی که رسانه ها می نمایند و تلاششان برای حفظ آرامش اعضای تیم، شرایط برای صعود تیم ملی به جام جهانی هموارتر گردد.

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران خاطر نشان کرد: انگیزه ای که کی روش در تمرینات دارد، به بازیکنان انگیزه فراوانی می دهد. او آنقدر در کارش جدی است که وقتی بازیکنان او را می بینند، انگیزه می گیرند. در این مدت که افتخار پوشیدن پیراهن تیم ملی را داشتم، برایم جالب بوده که سرمربی تیم ملی همواره در تمرینات با انگیزه و جدیت کار می نماید و خود به خود این انگیزه به بازیکنان هم منتقل می گردد. مطمئنا کار سختی در مسابقات پیش رو داریم اما با اتحاد و همدلی که در مجموعه تیم وجود دارد، تلاشی که توسط کادر فنی و بازیکنان صورت می گیرد و حمایتی که از سوی مردم، مسئولان و رسانه ها به وجود خواهد آمد، می توان کارهای بزرگی انجام داد.

طارمی با تبریک به فغانی، منصوری و سخندان برای انتخاب به عنوان دیدار فینال المپیک اظهار کرد: واقعا افتخار بزرگی برای ورزش ایران است که داورانش می توانند فینال فوتبال المپیک را قضاوت نمایند. وقتی این خبر را شنیدم، خیلی مسرور شدم و از همین طریق به این تیم خوب داوری تبریک می گویم. واقعا افتخار بزرگی است که آقای فغانی برای سومین بار یکی از مهمترین فینال های فوتبال جهان را قضاوت می نماید. امیدوارم مسئولان داوری فوتبال ایران قدر این داوران خوب را بدانند چون همه می دانند قضاوت در این سطح و حضور در سه فینال معتبر کار هر کسی نیست. امیدوارم به لحاظ اقتصادی هم بیشتر به داوران رسیدگی گردد.

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در انتها با تبریک به مدال آوران المپیکی ایران نیز گفت: امیدوارم قدر ورزشکارانی چون حمید سوریان، بهداد سلیمی و لیلا رجبی را بیشتر بدانیم. آنها شب و روزشان را برای پیروزیت و شاد کردن مردم گذاشتند اما نتیجه چیزی نشد که می خواستند. با این حال این دلیل نمی گردد که افتخاراتشان را فراموش کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طارمی: در تیم ملی فقط به تیم ملی فکر می کنم، با حمایت ملی مسئله ای برای صعود نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طارمی: در تیم ملی فقط به تیم ملی فکر می کنم، با حمایت ملی مسئله ای برای صعود نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید