سفیر عربستان در آمریکا، ولیعهد عربستان نقشی در قتل بن سلمان نداشته است

سفیر عربستان در واشنگتن از چشم انداز اصلاح گرایانه محمد بن سلمان دفاع کرد.

سفیر عربستان در آمریکا، ولیعهد عربستان نقشی در قتل بن سلمان نداشته است

ریما دختر بندر بن سلطان، سفیر عربستان در آمریکا در مصاحبه با مجله پولیتیکو بازداشت زنان سعودی را توجیه کرد و گفت: فعالان زنی که خواستار حق شان برای رانندگی بودند قانون را نقض کردند چراکه کمپین های خود را به شکل علنی انجام دادند. هر فردی حق دارد نظر خود را بگوید.

مجله پولیتیکو می نویسد که دفاع ریما دختر بندر از زنان عربستان مانع این نشده که وی از کمپین محمد بن سلمان علیه زنان سعودی دفاع نکند. وی گفت که برخورد بین المللی درباره زنان بازداشتی سعودی مبالغه آمیز است و بیشتر بازداشت شدگان آزاد شده اند.

وی گفت که هیچ شکی ندارد که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان هیچ نقشی در جنایت قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستانی ندارد.

ریما دختر بندر گفت: من خاشقجی را می شناختم و کشته شدنش یک فاجعه بود. من به خاطر از دست دادن این فرد و اینکه چه بر سر چشم انداز ما می آید گریه کردم. نوشته های وی مثبت بود.

وی درباره متهم شدن ولیعهد عربستان به دست داشتن در این جنایت گفت: شاهزاده محمد چنین جرمی را مرتکب نشده است. من زمانی را با ولیعهد گذراندم و مرا قانع کرد که این کار او نیست. من نمی توانم تصور کنم که او چنین کاری را نموده باشد.

ریما در سن هفت سالگی به همراه پدرش وارد واشنگتن شده بود. در زمانی جوانان سعودی به او به عنوان نمادی در آمریکا برای اصلاحات محمد بن سلمان می نگرند اما سؤالاتی درباره این سفیر اصلاح طلب وجود دارد.

سفیر عربستان به سخت بودن مأموریت خود در شرایط کنونی اذعان دارد. نه کارنامه کاری اش و نه شخصیتش برای تغییر دیدگاه ناقدان کشورش و منحرف کردن نگاه ها از نقض حقوق بشر در عربستان کافی نیست.

وی مدرک پژوهش های موزه از دانشگاه جورج واشنگتن دارد. اوایل می خواست در عرصه هنری کار کند اما با موانع اجتماعی روبرو شد. سال 2008 برای پیگیری مجموعه هنر اسلامی پدرش در موزه ملی عربستان به ریاض بازگشت اما مسؤولان موزه با استخدام یک زن در این موزه مخالفت کردند.

ریما دختر بندر می خواهد ائتلاف هایی را میان دو کشور ایجاد نموده و بر تغییرات ظریف اجتماعی متمرکز گردد. او نمی خواهد بر نفت، مبارزه با تروریسم و شراکت های تجاری، فرهنگ و آموزش متمرکز گردد.

ریما دختر بندر می خواهد نشان داد که عربستان با روی باز از جوامع و اقلیت ها استقبال می نماید. این سفارتخانه پیغام تبریکی را برای اقلیت یهود در عید روش هاشانا فرستاد اما آمریکایی ها معتقدند که فعالیت های ورزشی و فرهنگی برای درست کردن وجهه عربستان بین قانونگذاران و افکار عمومی کافی نیست.

بعضی معتقدند که دستورکار اصلاحی محمد بن سلمان و مشخص یک زن به عنوان سفیر در واشنگتن تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر نظام سرکوبگرانه عربستان است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "سفیر عربستان در آمریکا، ولیعهد عربستان نقشی در قتل بن سلمان نداشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر عربستان در آمریکا، ولیعهد عربستان نقشی در قتل بن سلمان نداشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید