ترامپ اقتصاد ترکیه را به نابودی تهدید کرد

آمریکا دو وزیر ترکیه را تحریم و تعرفه وارداتی فولاد این کشور را افزایش داد.

ترامپ اقتصاد ترکیه را به نابودی تهدید کرد

ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس نوشت: دونالد ترامپ فرمان اجرای محدودیت های جدیدی بر ضد ترکیه را با هدف وادار کردن این کشور به توقف حملات به شمال سوریه صادر کرد. آمریکا از ترکیه خواست تا فورا به عملیات خود بر ضد نمودها در شمال سوریه سرانجام دهد و ترامپ نیز گفته است به زودی مایک پنس- معاون اول خود و رابرت اوبراین - مشاور امنیت ملی خود را راهی آنکارا خواهد نمود.

دونالد ترامپ در بیانیه خود بیان کرد تعرفه واردات بر آلومینیوم از ترکیه را به 50 درصد افزایش و به مذاکرات با این کشور برای امضای پیمان تجارت با هدف تحقق هدف تجارت 100 میلیارد دلاری سرانجام خواهد داد. آمریکا هم چنین در اقدامی که می تواند روابط دو متحد ناتو را بیش از پیش متشنج کند، وزرای دفاع و انرژی ترکیه را نیز تحریم کرد.

رئیس جمهور آمریکا که پیش تر تهدید نموده بود در صورتی که اقدامات ترکیه را تخطی از چارچوب ها تشخیص دهد، اقتصاد این کشور را نابود خواهد نمود بار دیگر ضمن تکرار ادعاهای خود گفت: کاملا آماده ام که اگر رهبران ترکیه به این راستا خطرناک و غیرسازنده ادامه دهند، اقتصاد ترکیه را نابود کنم.

استیون منوچین- وزیر خزانه داری آمریکا نیز در سخنانی جداگانه گفت که تحریم ها به اقتصاد ترکیه که از قبل نیز تضعیف شده است، آسیب خواهند زد. مایک پنس نیز گفته است تا زمان توقف کامل عملیات، تحریم های ترکیه ادامه خواهند داشت.

آمریکا علاوه بر تحریم های جدید، از متحدان اروپایی خود نیز خواسته است تا به کمپین فشار بر علیه ترکیه بپیوندند. مارک اسپر- وزیر دفاع آمریکا که برای شرکت در نشست ناتو به بروکسل رفته، از کشورهای اروپایی خواست تا اقدامات دیپلماتیک و مالی مناسب را علیه ترکیه انجام دهند. پیش تر اتحادیه اروپا بر سر اعمال تحریم بر ضد ترکیه به نتیجه نرسیده بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "ترامپ اقتصاد ترکیه را به نابودی تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ اقتصاد ترکیه را به نابودی تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید